UAFS releases fall, summer grads list

By: 
University of Arkansas-Fort Smith
UAFS

The University of Arkansas at Fort Smith has released the list of students receiving degrees and certificates during the spring 2017 semester and the first summer term ending in July.

 Conferred were the Bachelor of Applied Science, Bachelor of Arts, Bachelor of Business Administration, Bachelor of General Studies, Bachelor of Music Education, Bachelor of Science, Bachelor of Science in Nursing, Associate of Arts, Associate of Applied Science, and Associate of General Studies, as well as Certificates and Certificates of Proficiency.

Graduates from this area include:

Arkoma: Trent Taylor, A.A.S. in Computer Graphic Technology, Certificate of Proficiency in Computer Graphic Technology, and Certificate in Computer Graphic Technology.

Bokoshe: Joshua Harris, B.A., Psychology.

Cameron: Tyrel Bryan, A.A.S., Computer Graphic Technology; Tiffany Hicks, B.S., Early Childhood Education; Yabria Horton, B.S., Imaging Sciences Sonography; Jessica Shackelford, B.S., Criminal Justice.

Heavener: Amanda Corbin, B.A., Media Communications; Jennifer McGarrah, A.G.S.; Juliana Vazquez, B.A., Psychology.

Keota: D'Lynn Hollie, B.S., Early Childhood Education; Ashton Pullen, A.G.S.

Monroe: Ahna Fryhover, B.A., Rhetoric and Writing.

Mena, Ark.: Christopher Gordon, B.S., Criminal Justice; Christa Jumper, B.A., History; Kayla Stone, B.S.N; Jas Williams, B.S., Imaging Sciences Sonography.

Muldrow: Robert Anglen, B.S., Criminal Justice; Kimberly Bowers, B.S., Dental Hygiene; Tanya Douglas, B.S., Early Childhood Education; Kayla Dutton, B.B.A., International Business; Brett Howard, B.S.N; Cornelia Irwin, B.A., History; Kayla Kalua, B.S.N; Renee Marr, A.A.S. in Early Childhood Education, Certificate in Early Childhood Education, and Certificate of Proficiency in Early Childhood Education; JoeDan Shofner, B.B.A., Business Administration; Elijah Snow, B.A., Media Communications; Ariana Wright, B.S., Criminal Justice.

Panama: Sierra Whiteaker, B.S., Early Childhood Education.

Pocola: Brooklyn Morton, A.G.S.

Poteau: Debra Adams, B.S.N; Joshua Anderson, B.S., Information Technology; Amy Broadway, B.B.A., Business Administration; Kylie Brown, B.B.A., Finance; Zachary Carroll, A.A.S. in General Technology, Certificate of Proficiency in MIG Welding, Certificate in Welding, Certificate of Proficiency in Welding‑Layout & Fabrication, and Certificate of Proficiency in TIG Welding; Stephanie Lemmons, B.B.A., Accounting; Hayley Redhage, BGS, General Studies; Regina Smith, B.A., English; Daniel Stacy, B.S., Biology; Mary Waldrop, B.S.N; Averie Warren, B.A., Media Communications; Chelsea Williams, B.B.A., Accounting; Tyler Williams, B.S., History with Teacher Licensure; Glenda Wise, Certificate of Proficiency, Community Leadership.

Sallisaw: Claire Burnsed, Certificate of Proficiency, Early Childhood Education; Ashly Powell, B.B.A., Accounting; Skyler Sharp, A.G.S.; Charles Starks, A.A.S. in General Technology and Certificate of Proficiency in MIG Welding.

Spiro: Jennifer Graham, B.S.N; Alexy McDaniel, A.A., Undeclared Major; Derek Morris, AS, Engineering; Whitney Sebo, B.S., Early Childhood Education.

Wister: Abigail Hill, B.S., English with Teacher Licensure; Bobby Hill, B.S., Biology; Colleen Peterson, B.B.A., Accounting; Shanna Reynolds, A.G.S.

Category: